191 Live Score

 Africa :: CAF Champions League – Play Offs
02:00 Wydad  -vs-  USM Alger
 Africa :: CAF Confederations Cup – Play Offs
03:30 FUS Rabat  -vs-  Mazembe
 Albania :: Super League
19:00 Luftetari Gjirokastra  -vs-  Kukesi
19:00 Lushnja  -vs-  Laci
 Algeria :: Ligue 1
21:00 Tadjenant  -vs-  Hussein Dey
22:00 Biskra  -vs-  Oran
22:00 CR Belouizdad  -vs-  Constantine
22:00 Medea  -vs-  Saoura
23:00 Bel Abbes  -vs-  Paradou
23:45 MC Alger  -vs-  JS Kabylie
01:00 PP ES Setif  Postp.  USM Alger
 Angola :: Girabola
21:00 Academica  -vs-  Interclube
21:00 Caala  -vs-  ASA
21:00 Onze Bravos  -vs-  Progresso
21:00 Sagrada  -vs-  Petro Atletico
21:00 Santa Rita  -vs-  Primeiro de Maio
 Argentina :: Torneo Federal A
07:30 Juventud Unida Universitario  -vs-  Gimnasia Mendoza
 Armenia :: Premier League
18:00 Shirak Gyumri  -vs-  Pyunik Yerevan
 Asia :: AFC Championship Women U19
14:00 China (U19) (W)  -vs-  North Korea (U19) (W)
14:00 Thailand (U19) (W)  -vs-  Uzbekistan (U19) (W)
 Australia :: A-League
13:35 Melbourne City  -vs-  Wellington Phoenix
15:50 Sydney FC  -vs-  WS Wanderers
 Austria :: Tipico Bundesliga
21:00 Sturm Graz  -vs-  Mattersburg
23:30 Altach  -vs-  AC Wolfsberger
23:30 St. Polten  -vs-  LASK Linz
 Austria :: Regionalliga East
20:30 Karabakh Vienna  -vs-  Wiener Sportklub
 Austria :: Regionalliga Central
20:55 Vorwarts Steyr  -vs-  Bad Gleichenberg
21:00 Stadl Paura  -vs-  Sturm Graz (Am)
21:00 Union Gurten  -vs-  Deutschlandsberger
22:00 Allerheiligen  -vs-  Florian
 Austria :: Regionalliga West
20:00 Dornbirn  -vs-  Johann
20:00 Wacker Innsbruck (Am)  -vs-  USK Anif
20:30 Alberschwende  -vs-  Saalfelden
20:30 Seekirchen  -vs-  Altach (Am)
21:00 Grodig  -vs-  Schwaz
21:00 Hohenems  -vs-  Kitzbuhel
 Azerbaijan :: Premier League
18:00 Kapaz  -vs-  Neftci Baku
20:00 SumQayit  -vs-  Zira
 Belarus :: Vysshaya Liga
18:00 Naftan  -vs-  Brest
19:10 Neman  -vs-  FC Gomel
 Belarus :: Pershaya Liga
18:00 Belshina  -vs-  Luch Minsk
18:00 Lokomotiv Gomel  -vs-  Baranovici
18:00 Osipovici  -vs-  Mikashevichi
18:00 Smolevichi STI  -vs-  FC Slonim
19:00 Chimik Svetlogorsk  -vs-  Energetik-BGU
19:00 Lida  -vs-  Orsha
19:00 Torpedo Minsk  -vs-  Smorgon
19:00 Volna Pinsk  -vs-  Neman Agro
 Belgium :: Jupiler League
23:00 Lokeren  -vs-  Charleroi
01:00 Eupen  -vs-  KV Mechelen
01:00 St. Truiden  -vs-  Oostende
01:30 Kortrijk  -vs-  Gent
 Belgium :: Proximus League
22:00 Lierse  -vs-  Cercle Brugge KSV
01:30 KSV Roeselare  -vs-  Westerlo
 Belgium :: First Amateur Division
00:30 Oudenaarde  -vs-  Patro Eisden
01:00 Lommel SK  -vs-  Knokke
01:00 Oosterzonen  -vs-  Dessel
01:00 Seraing  -vs-  Heist
01:00 Virton  -vs-  ASV Geel
 Belgium :: Second Amateur Division Group ACFF
01:00 Entente Durbuy  -vs-  La Calamine
01:00 OC Charleroi  -vs-  UR La Louviere
01:00 Waremme  -vs-  Meux
 Belgium :: Second Amateur Division Group VFV A
00:30 Sint Niklaas  -vs-  Saint Eloois
00:30 Torhout  -vs-  Petegem
01:00 KRC Gent  -vs-  Ronse
01:00 Olsa Brakel  -vs-  Gullegem
01:00 Temse  -vs-  Mandel United
 Belgium :: Second Amateur Division Group VFV B
00:30 Lenaarts  -vs-  Spouwen-Mopertingen
00:30 Zwarte Leeuw  -vs-  Tessenderlo
01:00 City Pirates  -vs-  Hoogstraten
01:00 Hasselt  -vs-  Duffel
01:00 Overijse  -vs-  Cappellen
 Benin :: Championnat National
20:30 JAP  -vs-  Dragons
22:00 FC Esae  -vs-  Avrankou Omnisport
22:00 Mambas Noirs  -vs-  Ayema
 Bermuda :: Premier League
06:00 Somerset  -vs-  PHC Zebras
 Bosnia And Herzegovina :: Premier League
20:00 Celik Zenica  -vs-  Borac Banja Luka
20:00 Krupa  -vs-  Radnik Bijeljina
20:00 NK Vitez  -vs-  Mladost DK
22:00 Sloboda  -vs-  Siroki Brijeg
00:00 Zrinjski  -vs-  FK Sarajevo
 Bosnia And Herzegovina :: FBiH
19:30 Bugojno  -vs-  Gradacac
19:30 HNK Orasje  -vs-  Bratstvo Gracanica
19:30 Kakanj  -vs-  Metalleghe
19:30 Travnik  -vs-  Olimpic Sarajevo
19:30 Velez Mostar  -vs-  Sloga Simin Han
19:30 Visoko  -vs-  Jedinstvo Bihac
19:30 Zivinice  -vs-  TOSK Tesanj
 Bosnia And Herzegovina :: RS
20:00 Kozara  -vs-  Tekstilac
20:00 Mrkonjic Grad  -vs-  Drina Zvornik
20:00 Prijedor  -vs-  Sutjeska Foca
20:00 Slavija  -vs-  Donji Sepak
20:00 Sloga Doboj  -vs-  Podrinje Janja
 Botswana :: Premier League
20:30 BDF XI  -vs-  Sankoyo Bush Bucks
22:00 Gilport Lions  -vs-  Tafic FC
22:00 Jwaneng Galaxy FC  -vs-  Uniao Flamengo
22:00 Orapa United  -vs-  Miscellaneous
22:00 Police XI  -vs-  Extension Gunners
00:00 Centre Chiefs  -vs-  Black Forest
 Brazil :: Serie A
02:00 Vasco  -vs-  Coritiba
 Brazil :: Serie B
79′ Guarani  1-0  Juventude
43′ CRB  1-0  Boa
43′ Nautico  0-1  ABC
06:30 Ceara  -vs-  Figueirense
01:30 Criciuma  -vs-  Internacional
02:30 Brasil de Pelotas  -vs-  Santa Cruz
02:30 Londrina  -vs-  Paysandu PA
02:30 Vila Nova FC  -vs-  Oeste
04:00 America MG  -vs-  Parana
 Brazil :: Serie C – Play Offs
05:00 CSA  -vs-  Fortaleza
 Brazil :: Brasileiro U20 – Play Offs
01:30 Coritiba (U20)  -vs-  Cruzeiro (U20)
 Bulgaria :: Parva Liga
20:00 Levski  -vs-  CSKA Sofia
00:15 Lok. Plovdiv  -vs-  Cherno More
 Bulgaria :: Vtora liga
20:00 Ludogorets II  -vs-  Botev Vratsa
 Burkina Faso :: Premier League
22:30 ASF Dioulasso  -vs-  Salitas
22:30 Bobo Sport  -vs-  Bobo-Dioulasso
22:30 Majestic  -vs-  ASFA Yennega
22:30 Santos  -vs-  Rahimo
00:45 US Ouagadougou  -vs-  USFA
 Burundi :: Ligue A
20:00 Olympic S.  -vs-  LLB Academic
20:00 Vital’O  -vs-  Ngozi City
21:00 Jeunes Athletiques  -vs-  Atletico Olympic
 Cambodia :: C-League
15:30 NagaWorld  -vs-  Svay Rieng
18:00 Phnom Penh Crown  -vs-  National Defense
18:00 Police Commissary  -vs-  Kirivong Sok Sen Chey
 Canada :: U Sports
05:15 UNB  -vs-  Moncton
07:00 Ryerson  -vs-  Queens
07:15 Laval  -vs-  Concordia
07:15 Montreal  -vs-  McGill
07:15 Sherbrooke  -vs-  UQTR
07:15 Toronto  -vs-  RMC
08:00 UFV  -vs-  Victoria
01:15 Cape Breton  -vs-  Dalhousie
01:15 Laurentian  -vs-  UOIT
01:15 Nipissing  -vs-  Trent
01:15 StFX  -vs-  Mount Allison
01:15 UPEI  -vs-  Memorial
02:00 McMaster  -vs-  Algoma
02:15 Guelph  -vs-  Western
02:15 Waterloo  -vs-  Brock
02:15 York  -vs-  Windsor
03:15 UNB  -vs-  Saint Marys
 Chile :: Primera Division
22:00 Deportes Iquique  -vs-  Deportes Temuco
01:30 Huachipato  -vs-  U. Catolica
04:00 A. Italiano  -vs-  Colo Colo
 Chile :: Primera B
04:00 FT San Felipe  1-1  S. Morning
06:30 Barnechea  -vs-  Nublense
05:00 Iberia  -vs-  Copiapo
 China :: Super League
14:30 Yanbian  -vs-  Henan Jianye
18:35 Tianjin Quanjian  -vs-  Hebei
 China :: Jia League
13:30 Baoding Yingli Yitong  -vs-  Qingdao Huanghai
13:30 Dalian Transcend  -vs-  Wuhan Zall
13:30 Hangzhou Greentown  -vs-  Shenzhen
13:30 Meizhou Hakka  -vs-  Zhejiang Yiteng
13:30 Nei Mongol  -vs-  Beijing Renhe
13:30 Shanghai Shenxin  -vs-  Shijiazhuang
13:30 Yunnan Lijiang  -vs-  Dalian Yifang F.C.
 China :: Yi League – Play Offs
14:00 Heilongjiang Lava  -vs-  Yinchuan Helanshan
14:00 Meizhou Meixian Techand  -vs-  Shenzhen Ledman
 Colombia :: Liga Aguila – Clausura
03:15 Envigado  -vs-  Huila
05:30 Deportes Tolima  -vs-  Bucaramanga
 Croatia :: 1. HNL
20:00 Cibalia  -vs-  Belupo
00:00 Hajduk Split  -vs-  D. Zagreb
 Croatia :: 2. HNL
20:00 Kustosija  -vs-  Varazdin
20:00 Lucko  -vs-  Dugopolje
20:00 Solin  -vs-  NK Dinamo Zagreb 2
 Cyprus :: First Division
22:00 Alki Oroklini  -vs-  Doxa
22:00 Omonia  -vs-  AEL Limassol
23:00 Paphos  -vs-  Nea Salamis
00:00 Achnas  -vs-  Anorthosis
00:00 AEK Larnaca  -vs-  APOEL
 Cyprus :: Division 2
19:30 Anagennisi Derynia  -vs-  Paeek
19:30 ASIL Lysi  -vs-  Ayia Napa
19:30 Ethn. Assias  -vs-  PO Xylotympou 2006
19:30 Omonia Aradippou  -vs-  Zakakiou
19:30 Voroklinis  -vs-  Karmiotissa
 Czech Republic :: 1. Liga
22:00 Teplice  -vs-  Karvina
23:15 Jablonec  -vs-  Sparta Prague
 Czech Republic :: Division 2
15:15 Olympia Prague  -vs-  Vitkovice
15:15 Trinec  -vs-  FK Pardubice
20:30 Pribram  -vs-  Usti nad Labem
21:00 Hradec Kralove  -vs-  Sokolov
21:15 Ceske Budejovice  -vs-  Opava
 Czech Republic :: CFL
15:15 Pisek  -vs-  Nymburk
15:15 Vysehrad  -vs-  Vltavin
15:30 Benesov  -vs-  Usti nad Orlici
18:30 Cizova  -vs-  Prevysov
20:30 Dobrovice  -vs-  Kraluv Dvur
20:30 Jirny  -vs-  Zapy
 Czech Republic :: MSFL
15:30 Otrokovice  -vs-  Lisen
19:30 HFK Olomouc  -vs-  Velke Mezirici
19:30 Hlucin  -vs-  Odra Petrkovice
19:30 Hulin  -vs-  Vyskov
19:30 Prostejov  -vs-  Kromeriz
19:30 Rymarov  -vs-  Hodonin
19:30 Uhersky Brod  -vs-  Mohelnice
 Czech Republic :: Division A
15:15 Petrin Plzen  -vs-  Prestice
15:30 Brezova  -vs-  Karlovy Vary
15:30 Cesky Krumlov  -vs-  Rakovnik
20:30 Doubravka  -vs-  Aritma Prague
20:30 Horovicko  -vs-  Sedlcany
20:30 Malse Roudne  -vs-  Klatovy
20:30 MFK Dobris  -vs-  Marianske Lazne
20:30 Sobeslav  -vs-  Jankov
 Czech Republic :: Division B
15:15 Chomutov  -vs-  Hrobce
15:15 Motorlet Prague  -vs-  Tatran Rakovnik
20:30 Sous  -vs-  Ostra
20:30 Uvaly  -vs-  Ceska Lipa
20:30 Velvary  -vs-  Kladno
 Czech Republic :: Division C
15:15 Brandys n. Labem  -vs-  Mseno
15:15 Vykan  -vs-  Zbuzany
20:30 Kratonohy  -vs-  Admira Prague
20:30 Trutnov  -vs-  Kolin
20:30 Vysoke Myto  -vs-  Letohrad
20:30 Zivanice  -vs-  Dvur Kralove
 Czech Republic :: Division D
19:30 Bzenec  -vs-  Trebic
 Czech Republic :: Division E
19:30 Hranice  -vs-  Nove Sady
19:30 Novy Jicin  -vs-  Jesenik
19:30 Vsetin  -vs-  Petrovice
 Czech Republic :: U19 League
16:00 Brno (U19)  -vs-  Slovacko (U19)
16:00 Ceske Budejovice (U19)  -vs-  Pribram (U19)
16:00 Hradec Kralove (U19)  -vs-  Mlada Boleslav (U19)
17:00 Frydek-Mistek (U19)  -vs-  FK Pardubice (U19)
17:00 Sigma Olomouc (U19)  -vs-  Sparta Prague (U19)
18:15 Opava (U19)  -vs-  Slavia Prague (U19)
18:15 Ostrava (U19)  -vs-  Bohemians 1905 (U19)
18:15 Plzen (U19)  -vs-  FC Fastav Zlin (U19)
 Denmark :: Superliga
20:30 Silkeborg  -vs-  Sonderjyske
 Denmark :: 2nd Division – Group 1
18:00 B.93  -vs-  BK Frem
20:00 Skovshoved  -vs-  Naestved
 Denmark :: 2nd Division – Group 2
19:00 Greve IF  -vs-  Middelfart
19:00 Marienlyst  -vs-  Avarta
20:00 Kolding IF  -vs-  Dalum IF
20:00 Naesby  -vs-  Hellerup
 Denmark :: 2nd Division – Group 3
20:00 Aarhus Fremad  -vs-  VSK Aarhus
20:00 Jammerbugt  -vs-  Odder
20:00 Sydvest  -vs-  Lyseng
 Djibouti :: Division 1
19:00 ASAS  -vs-  Arhiba
19:00 AS Kartileh  -vs-  Guelleh / GR
21:00 Bahache/UD  -vs-  Port
21:00 Dikhil  -vs-  Gendarmerie
23:00 Arta / SIHD  -vs-  Tadjourah
 El Salvador :: Primera Division – Apertura
04:00 Dragon  -vs-  Municipal Limeno
04:00 Pasaquina  -vs-  Sonsonate
 England :: Premier League
18:30 Chelsea  -vs-  Watford
21:00 Huddersfield  -vs-  Manchester United
21:00 Manchester City  -vs-  Burnley
21:00 Newcastle Utd  -vs-  Crystal Palace
21:00 Stoke City  -vs-  Bournemouth
21:00 Swansea  -vs-  Leicester
23:30 Southampton  -vs-  West Brom
 England :: Championship
21:00 Aston Villa  -vs-  Fulham
21:00 Barnsley  -vs-  Hull City
21:00 Bolton  -vs-  QPR
21:00 Brentford  -vs-  Sunderland
21:00 Bristol City  -vs-  Leeds
21:00 Derby  -vs-  Sheffield Wed
21:00 Middlesbrough  -vs-  Cardiff
21:00 Nottingham  -vs-  Burton
21:00 Sheffield Utd  -vs-  Reading
21:00 Wolves  -vs-  Preston
23:30 Millwall  -vs-  Birmingham
 England :: League One
21:00 AFC Wimbledon  -vs-  Plymouth
21:00 Blackburn  -vs-  Portsmouth
21:00 Blackpool  -vs-  Wigan
21:00 Bradford  -vs-  Charlton
21:00 Doncaster  -vs-  Walsall
21:00 Gillingham FC  -vs-  Northampton
21:00 Milton Keynes Dons  -vs-  Oldham
21:00 Oxford Utd  -vs-  Rotherham
21:00 Rochdale  -vs-  Bristol Rovers
21:00 Scunthorpe  -vs-  Peterborough
21:00 Shrewsbury  -vs-  Fleetwood Town
21:00 Southend  -vs-  Bury
 England :: League Two
21:00 Barnet  -vs-  Yeovil
21:00 Cambridge Utd  -vs-  Chesterfield
21:00 Carlisle  -vs-  Notts County
21:00 Cheltenham  -vs-  Lincoln City
21:00 Coventry  -vs-  Colchester
21:00 Crawley Town  -vs-  Luton
21:00 Crewe  -vs-  Accrington
21:00 Exeter  -vs-  Port Vale
21:00 Morecambe  -vs-  Grimsby Town
21:00 Newport  -vs-  Mansfield
21:00 Stevenage  -vs-  Forest Green
21:00 Swindon  -vs-  Wycombe
 England :: Vanarama National League
21:00 Aldershot  -vs-  Tranmere
21:00 Bromley  -vs-  Woking
21:00 Chester  -vs-  Boreham Wood
21:00 Dagenham & Red.  -vs-  Wrexham
21:00 Dover Ath.  -vs-  Maidenhead
21:00 Eastleigh  -vs-  Gateshead
21:00 Ebbsfleet  -vs-  Barrow
21:00 Fylde  -vs-  Maidstone
21:00 Guiseley  -vs-  Solihull
21:00 Halifax  -vs-  Torquay
21:00 Hartlepool  -vs-  Sutton
21:00 Leyton Orient  -vs-  Macclesfield
 England :: Vanarama National League North
21:00 Brackley  -vs-  Blyth Spartans
21:00 Chorley  -vs-  United of Manchester
21:00 Curzon  -vs-  Boston
21:00 Darlington  -vs-  Bradford PA
21:00 Harrogate  -vs-  Leamington
21:00 Kidderminster  -vs-  Spennymoor
21:00 North Ferriby  -vs-  Telford
21:00 Nuneaton  -vs-  Stockport
21:00 Salford  -vs-  York
21:00 Southport  -vs-  Gainsborough
21:00 Tamworth  -vs-  Alfreton
 England :: Vanarama National League South
21:00 Bath City  -vs-  Braintree
21:00 Bognor  -vs-  Chippenham Town
21:00 Chelmsford  -vs-  Dartford
21:00 Concord  -vs-  Weston
21:00 Eastbourne Borough  -vs-  East Thurrock
21:00 Gloucester City  -vs-  Welling
21:00 Havant & Waterlooville  -vs-  Poole Town
21:00 Hemel  -vs-  Oxford City
21:00 St. Albans  -vs-  Hungerford
21:00 Wealdstone  -vs-  Truro
21:00 Whitehawk  -vs-  Hampton & Richmond
 England :: Southern Premier League
21:00 Bishop’s Stortford  -vs-  Tiverton
21:00 Chesham  -vs-  Biggleswade Town
21:00 Dorchester  -vs-  Banbury
21:00 Dunstable Town  -vs-  Redditch
21:00 Farnborough  -vs-  St. Neots
21:00 Frome  -vs-  Basingstoke
21:00 Gosport  -vs-  Kings Lynn
21:00 Hereford  -vs-  Kings Langley
21:00 Hitchin  -vs-  Merthyr Town
21:00 Kettering  -vs-  Slough
21:00 St Ives  -vs-  Weymouth
21:00 Stratford  -vs-  Royston
 England :: Northern Premier League
21:00 Ashton Utd  -vs-  Shaw Lane
21:00 Coalville  -vs-  Buxton
21:00 Farsley  -vs-  Mickleover
21:00 Halesowen  -vs-  Lancaster
21:00 Matlock  -vs-  Stafford
21:00 Nantwich  -vs-  Witton
21:00 Rushall  -vs-  Marine
21:00 Stalybridge  -vs-  Barwell
21:00 Stourbridge  -vs-  Grantham
21:00 Warrington  -vs-  Altrincham
21:00 Whitby  -vs-  Hednesford
21:00 Workington  -vs-  Sutton Coldfield
 England :: Bostik League
21:00 Billericay  -vs-  Enfield Town
21:00 Dorking  -vs-  Needham Market
21:00 Dulwich Hamlet  -vs-  Burgess Hill
21:00 Harlow  -vs-  Margate
21:00 Harrow  -vs-  Brightlingsea
21:00 Kingstonian  -vs-  Wingate & Finchley
21:00 Leiston  -vs-  Folkestone
21:00 Merstham  -vs-  Lowestoft
21:00 Metropolitan  -vs-  Thurrock
21:00 Staines  -vs-  Leatherhead
21:00 Tonbridge  -vs-  Tooting & Mitcham
21:00 Worthing  -vs-  Hendon
 England :: Premier League 2
17:00 Manchester City U23  -vs-  Derby U23
 England :: Premier League U18
16:30 Norwich (U18)  -vs-  Swansea (U18)
17:00 Brighton (U18)  -vs-  Aston Villa (U18)
17:00 Everton (U18)  -vs-  Manchester City (U18)
17:00 Liverpool (U18)  -vs-  West Brom (U18)
17:00 Stoke City (U18)  -vs-  Derby (U18)
17:00 Tottenham (U18)  -vs-  Fulham (U18)
17:00 West Ham (U18)  -vs-  Reading (U18)
17:00 Wolverhampton (U18)  -vs-  Newcastle Utd (U18)
17:30 Leicester (U18)  -vs-  Arsenal (U18)
18:30 Manchester United (U18)  -vs-  Middlesbrough (U18)
18:30 Sunderland (U18)  -vs-  Blackburn (U18)
19:00 Southampton (U18)  -vs-  Chelsea (U18)
 Estonia :: Meistriliiga
17:00 Kalju  -vs-  Paide
17:00 Sillamae  -vs-  Infonet Tallinn
20:00 Levadia  -vs-  Tulevik
23:00 Tammeka  -vs-  Parnu JK Vaprus
 Estonia :: Esiliiga
20:00 Kuressaare  -vs-  Tartu Welco
 Europe :: Euro U17 – First stage
16:00 Greece (U17)  -vs-  Gibraltar (U17)
19:30 Serbia (U17)  -vs-  Norway (U17)
 Europe :: Euro U19 Women – First stage
13:00 Slovenia (U19) (W)  -vs-  Kazakhstan (U19) (W)
16:00 England (U19) (W)  -vs-  Wales (U19) (W)
18:00 Ireland (U19) (W)  -vs-  Latvia (U19) (W)
18:00 Scotland (U19) (W)  -vs-  Hungary (U19) (W)
18:00 Sweden (U19) (W)  -vs-  Belarus (U19) (W)
18:00 Turkey (U19) (W)  -vs-  Armenia (U19) (W)
18:30 Czech Republic (U19) (W)  -vs-  Bulgaria (U19) (W)
21:00 Netherlands (U19) (W)  -vs-  Estonia (U19) (W)
 Europe :: World Cup Women – Qualification – Second stage
17:00 Kazakhstan (W)  -vs-  Bosnia & Herzegovina (W)
 Faroe Islands :: Premier League
21:15 HB Torshavn  -vs-  B36 Torshavn
21:15 IF Fuglafjordur  -vs-  07 Vestur Sorvagur
21:15 Klaksvik  -vs-  NSI Runavik
21:15 TB/FCS/Royn  -vs-  Skala Itrottarfelag
21:15 Vikingur  -vs-  Streymur
 Finland :: Ykkonen
19:00 AC Oulu  -vs-  Ekenas
19:00 Gnistan  -vs-  Jaro
19:00 GrIFK  -vs-  Haka
19:00 Honka  -vs-  TPS
19:00 KPV Kokkola  -vs-  OPS
 Finland :: Kakkonen Play Offs
00:00 Klubi 04  -vs-  Viikingit
 France :: Ligue 1
22:00 Monaco  -vs-  Caen
01:00 Amiens  -vs-  Bordeaux
01:00 Angers  -vs-  Toulouse
01:00 Metz  -vs-  Dijon
01:00 Nantes  -vs-  Guingamp
01:00 Rennes  -vs-  Lille
 France :: Ligue 2
20:00 Lens  -vs-  Reims
 Fyr Of Macedonia :: Division 1
19:30 PP Borec  Postp.  Turnovo
19:30 Bregalnica Stip  -vs-  Osogovo
19:30 Euromilk  -vs-  KF Gostivar
19:30 Kozuv Gevgelija  -vs-  Belasica
19:30 Labunishta  -vs-  Novaci
19:30 Makedonija GP  -vs-  Lok. Skopje
19:30 Pobeda Valandovo  -vs-  Sasa
19:30 Tikves  -vs-  Plackovica
19:30 Zajazi  -vs-  Struga Trim & Lum
 Germany :: Bundesliga
20:30 B. Monchengladbach  -vs-  Bayer Leverkusen
20:30 Eintracht Frankfurt  -vs-  Dortmund
20:30 FC Augsburg  -vs-  Hannover
20:30 RB Leipzig  -vs-  VfB Stuttgart
23:30 Hamburger SV  -vs-  Bayern Munich
 Germany :: 2. Bundesliga
18:00 Braunschweig  -vs-  Bochum
18:00 Holstein Kiel  -vs-  Arminia Bielefeld
18:00 Union Berlin  -vs-  Greuther Furth
 Germany :: 3. Liga
19:00 Erfurt  -vs-  Hallescher
19:00 Magdeburg  -vs-  Unterhaching
19:00 Meppen  -vs-  Fortuna Koln
19:00 Paderborn  -vs-  Aalen
19:00 Preussen Munster  -vs-  Karlsruher
19:00 SV Werder Bremen II  -vs-  Lotte
19:00 Wurzburger Kickers  -vs-  Wehen
 Germany :: Regionalliga North
19:00 Lubeck  -vs-  Egestorf-Langreder
20:00 Eutin  -vs-  BSV Rehden
21:00 Jeddeloh  -vs-  SC Weiche-08
 Germany :: Regionalliga Nordost
18:30 Berliner AK 07  -vs-  Halberstadt
18:30 Hertha Berlin II  -vs-  Meuselwitz
 Germany :: Regionalliga West
19:00 Dortmund II  -vs-  Wuppertaler
19:00 Erndtebruck  -vs-  Koln II
19:00 Rodinghausen  -vs-  Wattenscheid
19:00 Viktoria Koln  -vs-  Wegberg-Beeck
 Germany :: Regionalliga Sudwest
18:00 FSV Frankfurt  -vs-  Kassel
19:00 Mainz II  -vs-  Elversberg
19:00 Saarbrucken  -vs-  Stuttgart II
19:00 Stadtallendorf  -vs-  Schott Mainz
19:00 Stutt. Kickers  -vs-  Rochling
19:00 TuS Koblenz  -vs-  Hoffenheim II
19:00 Walldorf  -vs-  TSV Steinbach
 Germany :: Regionalliga Bayern
19:00 Furth II  -vs-  Unterfohring
19:00 Ingolstadt II  -vs-  Eichstatt
19:00 Nurnberg II  -vs-  Burghausen
19:00 Rosenheim  -vs-  SpVgg Bayreuth
19:00 Seligenporten  -vs-  Pipinsried
 Germany :: Oberliga NOFV-Nord
18:30 Lichtenberg  -vs-  Rathenow
19:00 Brandenburger  -vs-  Torgelower Greif
 Germany :: Oberliga NOFV- Süd
19:00 Eilenburg  -vs-  Bischofswerdaer
19:00 Halle  -vs-  Barleben
19:00 Inter Leipzig  -vs-  Stendal
19:00 Plauen  -vs-  Askania Bernburg
19:00 Sandersdorf  -vs-  Kamenz
19:00 Schott Jena  -vs-  Krieschow
 Germany :: Oberliga Schleswig-Holstein
18:30 SC Weiche-08 2  -vs-  Schilksee
19:00 Heider SV  -vs-  Wankendorf
20:00 Flensburg  -vs-  NTSV Strand 08
20:00 Friedrichsberg-Busdorf  -vs-  Frisia Risum-Lindholm
20:00 Inter Turkspor Kiel  -vs-  VfR Neumunster
 Germany :: Oberliga Hamburg
18:00 Dassendorf  -vs-  Niendorfer TSV
20:00 Curslack-Neuengamme  -vs-  Turkiye Wilhelmsburg
 Germany :: Oberliga Bremen
19:00 Aumund-Vegesack  -vs-  Blumenthaler
20:00 Grolland  -vs-  Bremer
20:00 OSC Bremerhaven  -vs-  Werder Bremen III
 Germany :: Oberliga Niedersachsen
20:00 Lupo-Martini Wolfsburg  -vs-  Eintracht Celle
22:00 Gifhorn  -vs-  Vorsfelde
 Germany :: Oberliga Westfalen
20:00 Eintracht Rheine  -vs-  Lippstadt
 Germany :: Oberliga Hessen
19:30 Viktoria Griesheim  -vs-  SV Steinbach
20:00 Alzenau  -vs-  Neu-Isenburg
20:00 Baunatal  -vs-  Flieden
20:00 Ginsheim  -vs-  Ederbergland
20:00 Vellmar  -vs-  Lehnerz
20:00 Waldgirmes  -vs-  Lohfelden
20:00 Watzenborn  -vs-  Fulda
 Germany :: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
19:00 Eintracht Trier  -vs-  Pirmasens
19:30 SV Saar 05 Saarbrucken  -vs-  TuS RW Koblenz
20:00 Karbach  -vs-  Kaiserslautern II
20:30 Jagersburg  -vs-  Salmrohr
20:30 Mechtersheim  -vs-  Morlautern
20:30 Pfeddersheim  -vs-  Engers
21:00 Eppelborn  -vs-  Dudenhofen
22:00 Hertha Wiesbach  -vs-  FC 08 Homburg
 Germany :: Oberliga Bayern Nord
19:00 Aschaffenburg  -vs-  Jahn Forchheim
19:00 Gebenbach  -vs-  Bayern Hof
19:00 Wurzburger Kickers II  -vs-  Amberg
20:00 Aubstadt  -vs-  Spvgg Ansbach 09
20:00 Erlenbach  -vs-  Sand
21:00 Schweinfurt II  -vs-  Wurzburger FV
21:00 Weiden  -vs-  Grossbardorf
 Germany :: Oberliga Bayern Süd
19:00 Dachau  -vs-  Sonthofen
19:00 Heimstetten  -vs-  Kornburg
19:00 Holzkirchen  -vs-  Chiemgau Traunstein
19:00 Ismaning  -vs-  Kottern-St. Mang
19:00 Kirchanschoring  -vs-  Pullach
19:00 Landsberg  -vs-  Schwaben Augsburg
20:00 Neumarkt  -vs-  Schwabmunchen
20:00 Vilzing  -vs-  Wolfratshausen
21:00 Hankofen-Hailing  -vs-  Munich 1860 II
 Germany :: Oberliga Baden-Württemberg
19:00 1. Goppinger Sportverein 1895  -vs-  Reutlingen
20:00 Sandhausen II  -vs-  Spielberg
20:30 Backnang  -vs-  FC 08 Villingen
20:30 Balingen  -vs-  Weinheim
20:30 CfR Pforzheim  -vs-  Bissingen
20:30 Freiberg  -vs-  Bahlinger
20:30 Neckarsulmer  -vs-  Walldorf II
20:30 Oberachern  -vs-  Ravensburg
 Germany :: Oberliga Mittelrhein
23:00 Friesdorf  -vs-  Siegburger
 Germany :: Junioren Bundesliga North
16:00 Chemnitzer FC (U19)  -vs-  Niendorfer TSV (U19)
16:00 Hannover (U19)  -vs-  Dresden (U19)
16:00 Union Berlin (U19)  -vs-  Holstein Kiel (U19)
18:00 Braunschweig (U19)  -vs-  RB Leipzig (U19)
18:00 PP Hertha (U19)  Postp.  Hamburger SV (U19)
18:00 St. Pauli (U19)  -vs-  Wolfsburg (U19)
 Germany :: Junioren Bundesliga South
16:00 Unterhaching (U19)  -vs-  Freiburg (U19)
18:00 Kaiserslautern (U19)  -vs-  Hoffenheim (U19)
 Germany :: Junioren Bundesliga West
16:00 Duisburg (U19)  -vs-  Paderborn (U19)
16:00 Schalke (U19)  -vs-  Oberhausen (U19)
20:00 Bielefeld (U19)  -vs-  B. Monchengladbach (U19)
 Gibraltar :: Premier Division
23:15 Lincoln Red Imps  -vs-  Europa FC
01:30 Lions Gibraltar  -vs-  Manchester 62
 Greece :: Super League
20:00 Levadiakos  -vs-  Giannina
22:15 Kerkyra  -vs-  Panetolikos
00:30 Lamia  -vs-  Panathinaikos
 Greece :: Division C
20:00 Panarkadikos  -vs-  Achaiki
20:00 Volos NFC  -vs-  Thiva F.C.
 Guatemala :: Liga Nacional – Apertura
09:00 Petapa  -vs-  Siquinala
 Haiti :: Championnat National – Serie de Cloture
03:00 Fica  -vs-  Ouanaminthe
05:00 Racing Haitien  -vs-  Petit-Goave
 Honduras :: Liga Nacional – Apertura
04:30 Marathon  -vs-  Motagua
05:00 UPNFM  -vs-  CD Honduras
 Hungary :: OTP Bank Liga
20:30 Debrecen  -vs-  Haladas
20:30 Ferencvaros  -vs-  Ujpest
20:30 Paks  -vs-  Mezokovesd-Zsory
20:30 Vasas  -vs-  Balmazujvaros Sport
20:30 Videoton  -vs-  Puskas Academy
23:00 DVTK  -vs-  Honved
 Hungary :: Merkantil Bank Liga
19:30 Kisvarda  -vs-  Dorogi
 Iran :: Division 1
18:30 Aluminium Arak  -vs-  Khooneh Be Khooneh
18:30 Baderan Tehran  -vs-  Shahrdari Mahshahr
18:30 Fajr Sepasi  -vs-  Rah Ahan
18:45 Machine Sazi  -vs-  Oxin Alborz
20:00 Iranjavan  -vs-  Malavan
20:15 Naft Ahvaz  -vs-  Gol Gohar
 Iran :: Hazfi Cup
20:15 Persepolis  -vs-  Naft Tehran
 Ireland :: Premier Division
01:45 Sligo Rovers  -vs-  Derry City
 Israel :: Ligat ha’Al
20:00 Yehuda  -vs-  Moadon Sport Ashdod
22:00 H. Akko  -vs-  H. Raanana
22:15 Netanya  -vs-  Shmona
00:30 Maccabi Haifa  -vs-  Beitar Jerusalem
 Italy :: Serie A
23:00 Sampdoria  -vs-  Crotone
01:45 Napoli  -vs-  Inter
 Italy :: Serie B
20:00 Cesena  -vs-  Foggia
20:00 Palermo  -vs-  Novara
20:00 Parma  -vs-  Entella
20:00 Pescara  -vs-  Avellino
20:00 Pro Vercelli  -vs-  Carpi
20:00 Salernitana  -vs-  Frosinone
20:00 Spezia  -vs-  Perugia
20:00 Ternana  -vs-  Ascoli
20:00 Venezia  -vs-  Empoli
 Italy :: Serie C – Group C
19:30 Akragas  -vs-  Juve Stabia
19:30 Monopoli  -vs-  Reggina 1914
19:30 Rende  -vs-  Paganese
21:30 Andria  -vs-  Fondi
21:30 Casertana  -vs-  Siracusa
21:30 Cosenza  -vs-  Bisceglie
01:30 Catania  -vs-  Sicula Leonzio
01:30 Matera  -vs-  Lecce
 Italy :: Serie D – Group C
20:00 Belluno  -vs-  Feltre
20:00 Cjarlins Muzane  -vs-  Tamai
 Italy :: Primavera 1
18:00 Atalanta (U19)  -vs-  AC Milan (U19)
20:00 Chievo (U19)  -vs-  Verona (U19)
20:00 Lazio (U19)  -vs-  Bologna (U19)
20:00 Udinese (U19)  -vs-  Genoa (U19)
20:30 Sampdoria (U19)  -vs-  Sassuolo (U19)
 Italy :: Primavera 2
16:00 Salernitana (U19)  -vs-  Cagliari (U19)
16:00 Ternana (U19)  -vs-  Foggia (U19)
20:00 Bari (U19)  -vs-  Avellino (U19)
20:00 Cesena (U19)  -vs-  Spal (U19)
20:00 Cittadella (U19)  -vs-  Pro Vercelli (U19)
20:00 Crotone (U19)  -vs-  Ascoli (U19)
20:00 Empoli (U19)  -vs-  Brescia (U19)
20:00 Novara (U19)  -vs-  Entella (U19)
20:00 Palermo (U19)  -vs-  Perugia (U19)
20:00 Parma (U19)  -vs-  Cremonese (U19)
20:00 Pescara (U19)  -vs-  Frosinone (U19)
20:00 Spezia (U19)  -vs-  Carpi (U19)
 Ivory Coast :: Ligue 1
22:30 Sewe  -vs-  Academie de FAD
22:30 SO Armee  -vs-  ASI d’Abengourou
22:30 Sporting Gagnoa  -vs-  Bassam
22:30 Stade d Abidjan  -vs-  San-Pedro
22:30 Tanda  -vs-  Moossou
01:00 Africa Sports  -vs-  Bouake
 Japan :: J-League
12:00 C-Osaka  -vs-  Kofu
12:00 Hiroshima  -vs-  Kawasaki Frontale
12:00 Kobe  -vs-  Sagan Tosu
12:00 Omiya Ardija  -vs-  Kashiwa
12:00 Vegalta Sendai  -vs-  Shimizu
13:00 Iwata  -vs-  Albirex Niigata
14:00 FC Tokyo  -vs-  Sapporo
17:00 Yokohama M.  -vs-  Kashima
 Japan :: J-League Division 2
12:00 Renofa Yamaguchi  -vs-  Mito
12:00 Yamaga  -vs-  Oita
14:00 Gifu  -vs-  Verdy
14:00 Shonan  -vs-  Ehime
17:00 V-Varen Nagasaki  -vs-  Nagoya
 Jordan :: Premier League
21:00 That Ras  -vs-  Aqaba
23:30 Shabab Al Ordon  -vs-  Al Ramtha
 Kazakhstan :: Premier League
16:00 I. Pavlodar  -vs-  Aktobe
16:00 K. Almaty  -vs-  FK Akzhayik
17:00 Taraz  -vs-  Shakhtar Karagandy
 Kenya :: Premier League
19:00 Muhoroni  -vs-  Leopards
 Kosovo :: Superliga
19:00 Prishtina  -vs-  Besa Peje
19:00 Vllaznia Pozheran  -vs-  Gjilani
 Kyrgyzstan :: Top Liga
16:00 Alay Osh  -vs-  Neftchi Kochkor-Ata
16:00 Alga  -vs-  Kant
16:00 Dordoi Bishkek  -vs-  FK Kara Balta
 Lebanon :: Premier League
01:45 Al Ahed  -vs-  Al Ansar
19:30 Racing  -vs-  Al Nabi Sheet
20:00 Salam Zgharta  -vs-  Al Arabi Beirut
 Lesotho :: Premier League
18:00 Sandawana  -vs-  Kick4Life
20:00 Bantu  -vs-  Defence Force
20:00 Battalion  -vs-  Likhopo
 Libya :: Premier League
20:00 Al Hilal  -vs-  Al-Anwar
 Lithuania :: I Lyga
18:00 FK Panevezys  -vs-  Dainava Alytus
18:00 Koralas Klaipeda  -vs-  Dziugas Telsiai
18:00 Palanga  -vs-  Trakai 2
18:00 Stumbras 2  -vs-  Zalgiris 2
18:00 Tauras Taurage  -vs-  Silute
18:00 Utenis 2  -vs-  Banga
18:00 Vilniaus Vytis  -vs-  Nevezis Kedainiai
 Malawi :: Super League
19:30 Azam Tigers  -vs-  Blue Eagles
19:30 Blantyre United  -vs-  Silver
19:30 Chitipa United  -vs-  Mighty Wanderers
19:30 EPAC United  -vs-  Kamuzu Barracks
 Malaysia :: Premier League
20:00 Johor DT II  -vs-  Kuala Lumpur
20:00 MISC-MIFA  -vs-  PDRM FA
20:00 Sabah  -vs-  Negeri Sembilan
20:00 UiTM  -vs-  Kuantan
 Malaysia :: Malaysia Cup – Play Offs
20:00 Johor DT  -vs-  Perak
20:00 Kedah  -vs-  Felda Utd.
 Maldives :: Dhivehi Premier League
17:50 Thinadhoo  -vs-  Kudahuvadhoo
23:00 Maziya  -vs-  TC Sports Club
 Malta :: Premier League
20:00 Senglea Athletics  -vs-  Hamrun
22:15 Valletta  -vs-  Tarxien
 Malta :: FA Trophy
20:00 Fgura  -vs-  Qormi
20:00 Gharghur  -vs-  Vittoriosa
20:00 Mellieha  -vs-  Swieqi
20:00 Siggiewi  -vs-  Luqa
22:15 Marsaxlokk  -vs-  Zabbar
22:15 Sirens  -vs-  Zebbug
22:15 St. Venera  -vs-  Kalkara
22:15 Zejtun Corinthians  -vs-  Dingli Swallows
 Mauritania :: Championnat D1
22:00 Tevragh-Zeina  -vs-  Garde Nationale
23:30 Kedia  -vs-  Kaedi
00:00 Tidjikja  -vs-  Riadh
 Mexico :: Primera Division – Apertura
07:00 Monarcas  -vs-  Club Leon
09:00 Atlas  -vs-  Club Tijuana
05:00 Lobos BUAP  -vs-  Cruz Azul
05:00 Queretaro  -vs-  Santos Laguna
 Mexico :: Liga de Ascenso – Apertura
07:00 Correcaminos  -vs-  Venados
07:00 Zacatecas Mineros  -vs-  Celaya
 Moldova :: Divizia Nationala
19:00 Petrocub  -vs-  Milsami
 Montenegro :: Prva Crnogorska Liga
17:30 Iskra  -vs-  Sutjeska
18:30 Grbalj  -vs-  Decic
18:30 OFK Petrovac  -vs-  Rudar
18:30 Zeta  -vs-  Kom Podgorica
 Morocco :: Botola Pro
21:00 Hoceima  -vs-  Rapide Oued Zem
23:00 PP Berkane  Postp.  Wydad
23:00 PP FAR Rabat  Postp.  Moghreb Tetouan
23:00 PP Hoceima  Postp.  Difaa El Jadidi
23:00 PP IR Tanger  Postp.  Hassania Agadir
23:00 PP Kawkab Marrakech  Postp.  Olympique de Safi
23:00 PP Olympique Khouribga  Postp.  FUS Rabat
23:00 PP RAC Casablanca  Postp.  Rapide Oued Zem
23:00 PP Raja Casablanca  Postp.  Chabab Atlas Khenifra
 Morocco :: Elite 2
21:00 Ittihad Khemisset  -vs-  Youssoufia Berrechid
21:00 KAC Kenitra  -vs-  Benguerir
21:00 Rachad Bernoussi  -vs-  Raja Beni Mellal
21:00 Sale  -vs-  Maghreb Fez
23:00 PP Dcheira  Postp.  Kasba Tadla
23:00 PP Ittihad Khemisset  Postp.  USM Oujda
23:00 PP Kasba Tadla  Postp.  Widad Temara
23:00 PP Maghreb Fez  Postp.  Jeunesse Massira
23:00 PP Mouloudia Oujda  Postp.  KAC Kenitra
23:00 PP Raja Beni Mellal  Postp.  Sale
23:00 PP Sidi Kacem  Postp.  Wydad Fes
23:00 PP Widad Temara  Postp.  Rachad Bernoussi
23:00 PP Youssoufia Berrechid  Postp.  Benguerir
 Morocco :: Coupe du Trone
21:30 Berkane  -vs-  Kasba Tadla
 Mozambique :: Mocambola
20:00 AD Macuacua  -vs-  Ferroviario Beira
20:00 Clube Desportivo de Nacala  -vs-  Chingale de Tete
20:00 Costa do Sol  -vs-  1º de Maio de Quelimane
20:00 ENH Vilankulo  -vs-  LD Maputo
20:00 FC Lichinga  -vs-  Ferroviario Maputo
20:00 Maxaquene  -vs-  Ferroviario Nampula
20:00 Textafrica Chimoio  -vs-  Chibuto
20:00 UD Songo  -vs-  Ferroviario Nacala
 Myanmar :: National League
16:30 Chin United  -vs-  GFA
 Namibia :: MTC Premiership
18:00 Life Fighters  -vs-  Civics
20:00 Chief Santos  -vs-  Young Africans
20:00 Mighty Gunners  -vs-  Blue Waters
20:00 Rundu Chiefs  -vs-  Eleven Arrows
20:00 Tura Magic  -vs-  UNAM
20:00 Young Chiefs  -vs-  Black Africa
22:00 Tigers  -vs-  Citizens
 Netherlands :: Eredivisie
23:30 Breda  -vs-  Zwolle
00:45 Excelsior  -vs-  Sparta Rotterdam
00:45 Venlo  -vs-  Den Haag
01:45 Twente  -vs-  Roda
 Netherlands :: Tweede Divisie
20:00 HFC  -vs-  GVVV
20:30 De Treffers  -vs-  Lienden
20:30 Excelsior Maassluis  -vs-  De Dijk
20:30 HHC  -vs-  Rijnsburgse
20:30 IJsselmeervogels  -vs-  AFC
20:30 Jong Sparta Rotterdam  -vs-  Kozakken Boys
20:30 Katwijk  -vs-  Barendrecht
23:00 TEC  -vs-  Lisse
23:00 VVSB  -vs-  Achilles 29
 Netherlands :: Derde Divisie
19:30 ACV Assen  -vs-  Scheveningen
19:30 DVS ’33 Ermelo  -vs-  Harkemase Boys
19:30 Jong Volendam  -vs-  Jong FC Twente
19:30 Magreb  -vs-  Jong Groningen
19:30 ODIN ’59  -vs-  Spakenburg
19:30 VV DOVO  -vs-  VVOG
20:00 Almere City 2  -vs-  Spijkenisse
20:00 ASWH  -vs-  Capelle
20:00 ONS Sneek  -vs-  Quick Boys
 Northern Ireland :: NIFL Premiership
21:00 Ballinamallard  -vs-  C. Rangers
21:00 Cliftonville  -vs-  Coleraine
21:00 Glenavon  -vs-  Ballymena
23:30 Dungannon  -vs-  Glentoran
 Northern Ireland :: NIFL Championship
21:00 Larne  -vs-  Lurgan Celtic
21:00 Limavady  -vs-  Dergview
21:00 Newry City  -vs-  Knockbreda
21:00 PSNI  -vs-  Institute
23:30 Portadown  -vs-  Loughgall
 Norway :: Eliteserien
23:00 Aalesund  -vs-  Kristiansund
 Norway :: OBOS-ligaen
20:00 Arendal  -vs-  Start
 Norway :: Division 2 – Group 1
18:00 Alta  -vs-  Skeid
18:00 Asker  -vs-  Kjelsas
18:00 Baerum Sportsklubb  -vs-  Follo
18:00 Brumunddal  -vs-  Grorud
18:00 K. Oslo  -vs-  Finnsnes
18:00 Nybergsund  -vs-  Raufoss
18:00 Valerenga 2  -vs-  Ham-Kam
 Norway :: Division 2 – Group 2
18:00 Byasen  -vs-  Notodden
18:00 Egersunds  -vs-  Hodd
18:00 Fram  -vs-  Odds 2
18:00 Honefoss  -vs-  Nest-Sotra
18:00 Nardo  -vs-  Bryne
18:00 V. Haugesund  -vs-  Fana
18:00 Vindbjart  -vs-  Vidar
 Palestine :: West Bank League
21:00 Shabab Al-Dhahiriya  -vs-  Merkaz
 Panama :: LPF – Apertura
08:00 Arabe Unido  -vs-  Alianza
08:00 Santa Gema  -vs-  Independiente
04:00 Atl. Veraguense  -vs-  Chorrillo
 Paraguay :: Primera Division – Clausura
04:00 Libertad Asuncion  -vs-  Cerro Porteno
 Peru :: Primera Division – Clausura
22:45 U. San Martin  -vs-  Alianza Atl.
01:00 Sporting Cristal  -vs-  Sport Rosario
01:15 Sport Huancayo  -vs-  Dep. Municipal
03:00 FBC Melgar  -vs-  AD Cantolao
03:00 Garcilaso  -vs-  U. de Deportes
 Peru :: Segunda Division
03:30 Alfredo Salinas  -vs-  Los Caimanes
03:30 Carlos Manucci  -vs-  Defensor La Bocana
03:30 Hualgayoc  -vs-  Sport Victoria
03:30 Huaral  -vs-  Cesar Vallejo
03:30 Sport Boys  -vs-  Cienciano
03:30 Sport Loreto  -vs-  Deportivo Coopsol
 Philippines :: PFL
14:00 Stallion  -vs-  Ceres
15:00 Kaya  -vs-  Global
 Poland :: Ekstraklasa
20:30 Sandecja Nowy S.  -vs-  Cracovia
23:00 Pogon Szczecin  -vs-  Termalica B-B.
01:30 Lechia Gdansk  -vs-  Lech Poznan
 Poland :: Division 1
17:30 Rakow  -vs-  Tychy
20:00 Odra Opole  -vs-  Podbeskidzie
22:00 Chojniczanka  -vs-  Pogon Siedlce
22:00 Suwalki  -vs-  Drutex-Bytovia
23:00 Legnica  -vs-  Leczna
23:00 Stal Mielec  -vs-  Chrobry Glogow
 Poland :: Division 2
18:00 Blekitni Stargard  -vs-  ROW Rybnik
19:00 GKS Jastrzebie  -vs-  Rozwoj Katowice
19:00 S. Wola  -vs-  Legionowo
20:00 Elblag  -vs-  Radomiak Radom
20:00 Gryf Wejherowo  -vs-  Gwardia Koszalin
20:00 LKS Lodz  -vs-  Garbarnia
20:00 Warta Poznan  -vs-  Wisla Pulawy
 Poland :: III Liga – Group I
18:00 Legia II  -vs-  Tur Bielsk Podlaski
19:00 Huragan Moraq  -vs-  Ursus Warszawa
20:00 Elk  -vs-  Wikielec
20:00 Warta Sieradz  -vs-  Polonia Warszawa
20:00 Zambrow  -vs-  Nowe Miasto Lubawskie
22:00 Swit  -vs-  LKS Lomza
23:00 Victoria Sulejowek  -vs-  Tomaszow Mazowiecki
23:00 Widzew Lodz  -vs-  Pelikan
 Poland :: III Liga – Group II
18:00 Swit Skolwin  -vs-  Kleczew
19:00 Gornik Konin  -vs-  Elana Torun
19:00 Solec K.  -vs-  Sroda
19:00 Wda Swiecie  -vs-  Przodkowo
20:00 Centra Ostrow Wielkopolski  -vs-  Lech Poznan 2
20:00 KP Starogard Gdanski  -vs-  Jarocin
20:00 Wierzyca  -vs-  KKS Kalisz
23:00 Kotwica Kolobrzeg  -vs-  B. Gdynia
 Poland :: III Liga – Group III
18:00 BKS Bielsko  -vs-  Zaglebie 2
20:00 Bielsko-Biala  -vs-  Gwarek Tarnowskie Gory
20:00 Brzeg  -vs-  Pniowek
20:00 Glubczyce  -vs-  Sleza Wroclaw
20:00 Stilon Gorzow  -vs-  Ruch Zdzieszowice
20:30 Lechia Dzierzoniow  -vs-  Gornik Z. 2
21:00 KS Polkowice  -vs-  Falubaz Zielon.
22:00 Skra  -vs-  Unia Turza Slaska
 Poland :: III Liga – Group IV
19:00 Biala Podlaska  -vs-  Orleta Radzyn Podlaski
19:00 Karpaty Krosno  -vs-  Sandomierz
19:00 NKP Podhale Nowy Targ  -vs-  Avia Swidnik
19:00 Unia Tarnow  -vs-  Wislanie Jaskowice
20:00 Jaroslaw  -vs-  Sola Oswiecim
20:00 R. Rzeszow  -vs-  Wolka Pelkinska
22:00 Lublin  -vs-  Chelmianka Chelm
23:00 Ostrowiec Swietokrzyski  -vs-  S. Rzeszow
 Poland :: Central Youth League
16:00 Bialystok (U19)  -vs-  Korona Kielce (U19)
16:00 S. Rzeszow (U19)  -vs-  Legia (U19)
17:00 Lech Poznan (U19)  -vs-  Chrobry Glogow (U19)
17:00 Legnica (U19)  -vs-  Piast Gliwice (U19)
17:00 Polonia W. (U19)  -vs-  LKS Lodz (U19)
17:00 Progres Krakow (U19)  -vs-  Jagiellonia (U19)
17:00 UK Lodz (U19)  -vs-  Plock (U19)
17:00 Zielona G. (U19)  -vs-  Salos Szczecin (U19)
17:30 Pogon Szczecin (U19)  -vs-  Warta GW (U19)
18:00 Lechia G. (U19)  -vs-  Warta P. (U19)
18:00 Wisla (U19)  -vs-  Lublin (U19)
 Portugal :: Primeira Liga
22:00 Feirense  -vs-  Rio Ave
00:15 Setubal  -vs-  Maritimo
02:30 FC Porto  -vs-  Ferreira
 Portugal :: Segunda Liga
17:15 Penafiel  -vs-  Sporting B
22:00 Braga B  -vs-  Covilha
22:00 Famalicao  -vs-  Academico Viseu
22:00 Leixoes  -vs-  Academica
22:00 Nacional  -vs-  CD Cova da Piedade
22:00 Oliveirense  -vs-  Real SC
 Qatar :: Premier League
21:25 Umm-Salal  -vs-  Al-Duhail
23:35 Qatar SC  -vs-  Al Ahli Doha
 Romania :: Liga 1
22:00 FC Juventus Bucuresti  -vs-  Sepsi
00:45 FC Viitorul  -vs-  CFR Cluj
 Romania :: Liga 2
15:00 Afumati  -vs-  Ripensia Timisoara
15:00 Balotesti  -vs-  Targu Mures
15:00 Calarasi  -vs-  Luceafarul Oradea
15:00 Clinceni  -vs-  Chindia Targoviste
15:00 Metaloglobus  -vs-  Sportul Snagov
15:00 Pandurii  -vs-  Politehnica Timisoara
15:00 Satu Mare  -vs-  Foresta Suceava
15:00 UTA Arad  -vs-  Miroslava
20:00 Mioveni  -vs-  Arges Pitesti
 Russia :: Premier League
15:30 SKA Khabarovsk  -vs-  Ufa
18:00 Tosno  -vs-  FK Rostov
20:30 Rubin Kazan  -vs-  Dynamo Moscow
23:00 Spartak Moscow  -vs-  Amkar
 Russia :: Division 1
12:00 Luch Energiya  -vs-  Olimpiyets
17:00 Yenisey  -vs-  Shinnik Yaroslavl
17:30 FC Tambov  -vs-  Sibir
18:00 Orenburg  -vs-  Kursk
18:00 R. Volgograd  -vs-  Tomsk
20:00 Baltika  -vs-  Dynamo SPB
21:00 F. Voronezh  -vs-  FK Chimki Moskovska oblast
21:00 Kuban  -vs-  FK Krylya Sovetov Samara
23:00 Zenit Petersburg 2  -vs-  Volgar-Astrakhan
 Russia :: Division 2 – South
18:00 Biolog  -vs-  Dynamo Stavropol
18:30 Angust Nazran  -vs-  Armavir
18:30 Legion Dynamo  -vs-  Kuban 2
18:30 SKA Rostov  -vs-  Afips
19:00 Krasnodar 2  -vs-  Anzhi 2
19:00 Vladikavkaz  -vs-  FC Akademia
20:00 Maykop  -vs-  Mashuk
21:00 FK Chayka  -vs-  Chernomorets Novorossijsk
 Russia :: Division 2 – Center
18:00 Kaluga  -vs-  Ararat Moscow
18:00 Saratov  -vs-  Ryazan
19:00 Energomash Belgorod  -vs-  D. Bryansk
19:00 Saturn Ramenskoye  -vs-  Krasnogorsk
 Russia :: Division 2 – West
17:00 Znamya Truda  -vs-  Veles Moscow
18:00 Kolomna  -vs-  Dynamo SPB 2
18:00 Pskov 747  -vs-  Tekstilshtik
19:00 Chertanovo M.  -vs-  Smolensk
21:00 Lokomotiv-Kazanka  -vs-  Luki-Energiya
 Russia :: Division 2 – Ural-Povolzhye
17:00 Chelyabinsk  -vs-  Ural 2
18:00 Krylya Sovetov Samara 2  -vs-  Anzhi-Junior Zelenodolsk
18:00 Neftekhimik  -vs-  Nosta
18:00 Zenit-Izhevsk  -vs-  Kamaz
21:00 Ulyanovsk  -vs-  Syzran
 Russia :: Youth League
18:00 CSKA Moscow (U21)  -vs-  Zenit Petersburg (U21)
 Rwanda :: National Football league
20:30 Bugesera FC  -vs-  Rayon Sport
20:30 Espoir  -vs-  Sunrise
20:30 Etincelles  -vs-  Mukura Victory Sports
20:30 Kirehe  -vs-  Musanze
 San Marino :: Campionato Sammarinese
02:15 Libertas  -vs-  Tre Fiori
02:15 Virtus  -vs-  Fiorentino
20:00 Cosmos  -vs-  La Fiorita
00:00 Murata  -vs-  Folgore
00:00 San Giovanni  -vs-  Tre Penne
 Saudi Arabia :: Saudi Professional League
23:55 Al Ahli SC  -vs-  Al-Ittihad FC
23:55 Al-Hilal  -vs-  Al Batin
 Scotland :: Premiership
21:00 Hearts  -vs-  St Johnstone
21:00 Partick  -vs-  Dundee FC
21:00 Ross County  -vs-  Hamilton
 Scotland :: Championship
21:00 Brechin  -vs-  Queen of South
21:00 Dundee Utd  -vs-  Inverness
21:00 Dunfermline  -vs-  Livingston
21:00 Falkirk  -vs-  St. Mirren
21:00 Morton  -vs-  Dumbarton
 Scotland :: League One
21:00 Albion Rovers  -vs-  Queen’s Park
21:00 Alloa  -vs-  East Fife
21:00 Arbroath  -vs-  Airdrieonians
21:00 Forfar Athletic  -vs-  Ayr
21:00 Stranraer  -vs-  Raith
 Scotland :: League Two
21:00 Berwick  -vs-  Montrose
21:00 Clyde  -vs-  Peterhead
21:00 Cowdenbeath  -vs-  Stirling
21:00 Edinburgh City  -vs-  Annan
21:00 Elgin City  -vs-  Stenhousemuir
 Scotland :: Highland League
20:00 Deveronvale  -vs-  Forres Mechanics
20:00 Rothes  -vs-  Lossiemouth
21:00 Brora Rangers  -vs-  Formartine Utd
21:00 Buckie Thistle  -vs-  Fraserburgh
21:00 Clachnacuddin  -vs-  Inverurie Loco Works
21:00 Cove Rangers  -vs-  Keith
21:00 Huntly  -vs-  Wick Academy
21:00 Strathspey Thistle  -vs-  Nairn County
21:00 Turriff Utd  -vs-  Fort William
 Scotland :: Betfred Cup – Play Offs
18:15 Hibernian  -vs-  Celtic
 Serbia :: Super Liga
20:00 Sabac  -vs-  Borac
20:00 Sp. Subotica  -vs-  Cukaricki
22:00 FK Vozdovac  -vs-  Rad Beograd
22:00 Javor  -vs-  Radnik
22:00 Napredak  -vs-  Zemun
 Serbia :: Prva Liga
19:30 Backa Topola  -vs-  Buducnost Dobanovci
19:30 Jagodina  -vs-  Proleter
19:30 Metalac  -vs-  Din. Vranje
19:30 Sindjelic Beograd  -vs-  Radnicki Pirot
 Singapore :: S.League
18:30 Young Lions  -vs-  Geylang
19:15 Brunei DPMM  -vs-  Warriors
 Slovakia :: Fortuna liga
20:00 Dun. Streda  -vs-  Trencin
22:00 Michalovce  -vs-  Nitra
22:00 Senica  -vs-  Ruzomberok
22:00 Trnava  -vs-  Podbrezova
22:00 Z. Moravce  -vs-  Slovan Bratislava
 Slovakia :: 2. liga
19:30 L. Mikulas  -vs-  Lok. Kosice
19:30 Spisska Nova Ves  -vs-  Zilina B
20:00 I. Bratislava  -vs-  AFC Nove Mesto
20:00 Poprad  -vs-  Skalica
20:00 Zvolen  -vs-  Samorin
 Slovakia :: Divison C West
19:00 Borcice  -vs-  Banik Prievidza
19:00 Galanta  -vs-  Belusa
19:00 Sala  -vs-  Velke Ludince
 Slovakia :: Divison C East
19:00 Roznava  -vs-  Šarišské Michalany
19:00 SK Odeva Lipany  -vs-  Krompachy
19:00 Vysne Opatske  -vs-  Presov B
 Slovakia :: Divison C Central
19:00 Cadca  -vs-  Filakovo
19:00 MSK Martin  -vs-  Oravske Vesele
19:00 Namestovo  -vs-  L. Hradok
19:00 Rimavska Sobota  -vs-  Zarnovica
19:00 Teplicka n. Vahom  -vs-  Kalinovo
 Slovakia :: Divison C Bratislava
20:00 Devinska N. Ves  -vs-  Rovinka
 Slovenia :: Prva liga
18:00 Celje  -vs-  Aluminij
20:00 ND Gorica  -vs-  Domzale
01:20 Maribor  -vs-  Ankaran Hrvatini
 Slovenia :: 2. SNL
19:00 Mura  -vs-  NK Krka
20:00 Drava  -vs-  Tabor Sezana
20:00 Fuzinar  -vs-  Dob
20:00 Ilirija  -vs-  Brda
20:00 Nafta  -vs-  Verzej
20:00 Rogaska  -vs-  Brezice
 South Africa :: Premier League
20:30 Golden Arrows  -vs-  Polokwane
20:30 Kaizer Chiefs  -vs-  Orlando Pirates
01:15 Ajax Cape Town  -vs-  Bloem Celtic
01:15 Free State Stars  -vs-  Platinum Stars
01:15 Mamelodi Sundowns  -vs-  Amazulu
01:15 PP Maritzburg Utd  Postp.  Supersport Utd
 South Africa :: First Division
20:30 Highlands  -vs-  Super Eagles
20:30 Mbombela  -vs-  Royal Eagles
20:30 Mthatha Bucks  -vs-  Cape Town All Stars
20:30 Richards Bay  -vs-  Uthongathi
20:30 Tshakhuma  -vs-  Stellenbosch
20:30 Witbank  -vs-  Ubuntu Cape Town
 South America :: Copa Libertadores Women – Play Offs
04:00 River Plate (W)  -vs-  Cerro Porteno (W)
 South Korea :: K-League Classic – Championship Group
13:00 Seoul  -vs-  Suwon Bluewings
 South Korea :: K-League Classic – Relegation Group
13:00 Daegu  -vs-  Incheon
13:00 Jeonnam  -vs-  Pohang
 South Korea :: K League Challenge
13:00 Ansan Greeners  -vs-  Seoul E.
13:00 Asan Mugunghwa  -vs-  Gyeongnam
13:00 Bucheon FC 1995  -vs-  Suwon City
 Spain :: LaLiga
18:00 Levante  -vs-  Getafe
21:15 Betis  -vs-  Alaves
23:30 Valencia  -vs-  Sevilla
01:45 Barcelona  -vs-  Malaga
 Spain :: LaLiga2
21:00 Huesca  -vs-  Cadiz CF
23:00 Numancia  -vs-  Granada CF
01:00 Lorca FC  -vs-  Tenerife
01:30 Sevilla FC B  -vs-  Zaragoza
 Spain :: Segunda Division B – Group 1
21:30 Rapido de Bouzas  -vs-  Fuenlabrada
23:00 Guijuelo  -vs-  Ponferradina
 Spain :: Segunda Division B – Group 2
21:00 R. Union  -vs-  Osasuna B
22:00 Pena  -vs-  CD Vitoria
22:30 Mirandes  -vs-  Burgos
23:00 Arenas Club  -vs-  Lealtad
 Spain :: Segunda Division B – Group 3
23:00 Elche  -vs-  Alcoyano
 Spain :: Segunda Division B – Group 4
22:30 UCAM Murcia  -vs-  Ecija
23:00 Cordoba B  -vs-  Betis B
 Spain :: Tercera Division
19:30 Haria  -vs-  SD Tenisca
21:00 Binissalem  -vs-  Son Cladera
21:00 Pamplona  -vs-  Mutilvera
21:00 Santander B  -vs-  Solares
21:30 Cortes  -vs-  Subiza
21:30 Felanitx  -vs-  Santanyi
21:30 Oberena  -vs-  AD San Juan
21:45 Panaderia Pulido San Mateo  -vs-  Yaiza
22:00 Amurrio Club  -vs-  Somorrostro
22:00 Barreda Balompie  -vs-  Torrelavega
22:00 Basconia  -vs-  Santuxu
22:00 Beasain  -vs-  Alaves B
22:00 Burgos Promesas  -vs-  Numancia B
22:00 Ciudad Real  -vs-  Conquense
22:00 Esporles  -vs-  Mercadal
22:00 Lagun Onak  -vs-  Anaitasuna FT
22:00 Mallorca B  -vs-  Petra
22:00 San Jose  -vs-  Zamora
22:00 Sporting Uxama  -vs-  Atl. Astorga
22:00 Txantrea  -vs-  CD Gares
22:00 Union Montanesa Escobedo  -vs-  Siete Villas
22:00 Zamudio  -vs-  SCD Durango
22:15 Deportiva Santillana  -vs-  Guarnizo
22:30 Poblense  -vs-  Santa Catalina Atletico
22:45 Huarte  -vs-  Beti Kozkor
23:00 Balmaseda  -vs-  Sestao
23:00 CD Buzanada  -vs-  Tenerife B
23:00 Constancia  -vs-  Llosetense
23:00 Martos  -vs-  Melistar
23:00 Rayo Cantabria  -vs-  Cayon
23:00 Sodupe  -vs-  Deportivo Getxo
 Sri Lanka :: Champions League
16:30 Air Force  -vs-  UP Country Lions
16:30 Police  -vs-  New Young’s SC
16:30 Super Sun  -vs-  Negombo Youth
 Sudan :: Premier League
21:00 Hay Al Wadi  -vs-  Al Shorta
 Sweden :: Allsvenskan
21:00 AFC Eskilstuna  -vs-  Elfsborg
 Sweden :: Superettan
19:00 GAIS  -vs-  Norrby
19:00 Gefle  -vs-  Frej
21:00 Degerfors  -vs-  Helsingborg
21:00 Varbergs  -vs-  Orgryte
 Sweden :: Division 1 – Norra
20:00 Carlstad  -vs-  Arameisk-Syrianska
20:00 Umea FC  -vs-  Nykopings
 Sweden :: Division 1 – Södra
19:00 Oskarshamns  -vs-  Landskrona
21:00 Assyriska BK  -vs-  Karlskrona
21:00 Husqvarna  -vs-  Oddevold
21:00 Kristianstads  -vs-  Skovde AIK
 Sweden :: Division 2 – Promotion Group
19:00 Trollhattan  -vs-  Eskilsminne
20:00 Timra  -vs-  Karlslunds
 Switzerland :: Super League
00:00 Basel  -vs-  Thun
00:00 Zurich  -vs-  Grasshoppers
 Switzerland :: Challenge League
00:00 Chiasso  -vs-  Schaffhausen
00:00 Servette Geneve FC  -vs-  Rapperswil
 Switzerland :: 1.Liga Promotion
20:00 Basel II  -vs-  United Zurich
20:00 Sion II  -vs-  Kriens
21:00 Breitenrain  -vs-  Cham
21:00 Old Boys  -vs-  Bavois
21:00 YF Juventus  -vs-  Stade Nyonnais
22:00 Lausanne Ouchy  -vs-  Bruhl
22:30 La Chaux-De-Fonds  -vs-  Koniz
22:30 Yverdon  -vs-  Zurich II
 Switzerland :: 1.Liga Classic Group 1
22:00 Etoile-Carouge  -vs-  Azzurri Lausanne
22:30 Dudingen  -vs-  Echallens
22:30 Vevey  -vs-  Grand-Lancy
23:00 Meyrin  -vs-  Portalban
23:00 Young Boys II  -vs-  Martigny
 Switzerland :: 1.Liga Classic Group 2
21:00 Baden  -vs-  Buochs
21:00 Black Stars  -vs-  Schotz
21:00 Luzern II  -vs-  Zug
21:30 Sursee  -vs-  Langenthal
22:00 Munsingen  -vs-  Solothurn
 Switzerland :: 1.Liga Classic Group 3
21:00 Eschen  -vs-  Balzers
21:00 Mendrisio-Stabio  -vs-  Hongg
21:00 Red Star Zurich  -vs-  Gossau
21:00 St. Gallen II  -vs-  Tuggen
21:00 Winterthur II  -vs-  Kosova
22:00 Seuzach  -vs-  Wettswil-Bonstetten
23:30 Bellinzona  -vs-  Thalwil
 Syria :: Premier League
19:00 Al Shorta  -vs-  Al Mohafaza
 Tajikistan :: Vysshaya Liga
17:30 PP Barqi Tojik  Postp.  Istiqlol Dushanbe
17:30 CSKA-Pomir Dushanbe  -vs-  Regar-TadAZ
17:30 Khujand  -vs-  Vakhsh
17:30 Panjsher  -vs-  Khosilot Parkhar
 Tanzania :: Ligi Kuu Bara
20:00 Lipuli  -vs-  Majimaji
20:00 Mbao  -vs-  Azam
20:00 Mbeya City  -vs-  Ruvu Shooting
20:00 Mtibwa Sugar  -vs-  Tanzania Prisons
20:00 Ndanda  -vs-  Singida United
20:00 Simba  -vs-  Njombe Mji
 Tunisia :: Ligue Professionnelle 1
20:00 Esperance Tunis  -vs-  Monastir
20:00 Gabes  -vs-  Metlaoui
 Turkey :: Super Lig
18:00 Osmanlispor  -vs-  Kardemir Karabuk
20:30 Akhisar Genclik Spor  -vs-  Genclerbirligi
23:30 Yeni Malatyaspor  -vs-  Trabzonspor
 Turkey :: TFF 1. Lig
17:00 Denizlispor  -vs-  Adana Demirspor
17:00 Istanbulspor AS  -vs-  Altinordu
23:30 Gaziantepspor  -vs-  Rizespor
 Turkey :: Spor Toto 2. Lig White Group
17:30 Bandirmaspor  -vs-  Kahramanmarasspor
18:30 Bugsasspor  -vs-  Gumushanespor
18:30 Hacettepe  -vs-  Pendikspor
18:30 Nigde Belediyespor  -vs-  Anadolu Selcukspor
19:00 Karsiyaka  -vs-  Zonguldak
19:00 Kirklarelispor  -vs-  Altay
19:00 Silivrispor  -vs-  Sanliurfaspor
23:00 Fethiyespor  -vs-  Karagumruk
23:00 Sakaryaspor  -vs-  Nazillispor
 Turkey :: Spor Toto 2. Lig Red Group
18:00 Tuzlaspor  -vs-  Mersin
18:30 Etimesgut  -vs-  Keciorengucu
19:00 Bodrumspor  -vs-  Tokatspor
19:00 Eyupspor  -vs-  Kastamonuspor
19:00 Inegolspor  -vs-  Sancaktepe
19:00 Kocaeli Birlikspor  -vs-  Afjet Afyonspor
19:00 Menemen Bld.  -vs-  Hatayspor
19:00 Sariyer  -vs-  Amedspor
23:00 Bucaspor  -vs-  Sivas Belediyespor
 Turkey :: TFF 3. Lig Group 1
18:00 12 Bingol  -vs-  Orhangazispor
18:00 Bayburt  -vs-  Bergama Bld.
18:00 Ofspor  -vs-  Batman Petrolspor
18:30 Duzcespor  -vs-  Yomraspor
18:30 Erzin  -vs-  Kemerspor 2003
19:00 Halide E.  -vs-  Kozan
23:00 Dardanelspor  -vs-  Bayrampasa
 Turkey :: TFF 3. Lig Group 2
18:00 24 Erzincanspor  -vs-  Yeni Orduspor
18:00 Diyarbekirspor  -vs-  Darica Genclerbirligi
18:00 Trabzon  -vs-  Ankara Demirspor
18:00 Vanspor Bld.  -vs-  Golcukspor
18:30 Kirikhanspor  -vs-  Pazarspor
19:00 Anatolia Bagcilar  -vs-  Muglaspor
19:00 Tire  -vs-  Erokspor
19:00 Yesil Bursa  -vs-  Ergene Velimese
 Turkey :: TFF 3. Lig Group 3
18:00 Arsinspor  -vs-  Elaziz Bld.
18:00 Karakopru  -vs-  Duzyurtspor
19:00 Aydinspor  -vs-  Cizrespor
19:00 Sultanbeyli  -vs-  Tepecik
23:00 Kocaelispor  -vs-  Payasspor
23:00 Tarsus  -vs-  Corum
 Turkmenistan :: Yokary Liga
20:00 Kopetdag Asgabat  -vs-  Ahal
20:00 Merw  -vs-  FC Asgabat
20:00 Sagadam  -vs-  Energetik
20:00 Turan  -vs-  Balkan
 Uganda :: Premier League
20:30 Mbarara City  -vs-  Police
 Ukraine :: Premier League
18:00 Olimpik Donetsk  -vs-  Zirka Kropyvnytskyi
21:00 Oleksandriya  -vs-  Veres Rivne
23:30 Vorskla Poltava  -vs-  Karpaty
 Ukraine :: Persha Liga
18:00 Sumy  -vs-  Naftovik-Ukrnafta
19:00 FC Poltava  -vs-  Hirnyk-Sport
19:00 Kolos Kovalyovka  -vs-  Rukh Vynnyky
19:00 Kremin  -vs-  FC Dnipro Cherkasy
19:30 Mykolaiv  -vs-  Zhemchuzhyna Odesa
20:00 Obolon Brovar Kyjev  -vs-  Arsenal Kiev
 Ukraine :: Druha Liga
19:00 Dnipro  -vs-  Met. Zaporozhye
19:00 Nikopol  -vs-  Metalist 1925 Kharkiv
19:00 Nyva Ternopil  -vs-  Podillya Khmelnytskyi
19:00 Nyva-V  -vs-  Bila Tserkva
19:00 Zhytomyr  -vs-  Ivano-Frankivsk
 Ukraine :: Youth League
18:00 Dynamo Kiev (U21)  -vs-  Shakhtar Donetsk (U21)
19:00 Mariupol (U21)  -vs-  Zorya (U21)
 United Arab Emirates :: UAE League
20:00 Emirates Club  -vs-  Al Ain
23:00 Al Sharjah  -vs-  Shabab Al-Ahli Dubai
 Uruguay :: Primera Division – Clausura
02:30 Liverpool M.  -vs-  Club Nacional
02:30 Plaza Colonia  -vs-  Juventud
02:30 Racing Montevideo  -vs-  Rampla Juniors
02:30 River Plate  -vs-  Sud America
 Usa :: NASL – Fall Season
02:00 Indy Eleven  -vs-  Puerto Rico
 Usa :: USL – Play Offs
06:30 Louisville City  -vs-  Bethlehem
09:00 Real Monarchs  -vs-  Sacramento Republic
05:05 Rochester  -vs-  Charlotte Independ.
 Uzbekistan :: Professional Football League
17:30 Kokand 1912  -vs-  Navbahor Namangan
19:00 Bunyodkor  -vs-  Shortan Guzor
19:00 Buxoro  -vs-  Pakhtakor
 Vietnam :: V-League
17:00 BHTS Quang Nam  -vs-  Gia Lai
17:00 Khanh Hoa  -vs-  Da Nang
17:30 Ho Chi Minh  -vs-  Binh Duong
 Wales :: Premier League
20:30 Bala  -vs-  Barry
20:30 Cardiff Metropolitan  -vs-  Newtown
20:30 Druids  -vs-  Carmarthen Town
23:15 Connahs Q.  -vs-  Llandudno
 Wales :: Division 1
20:30 Cwmamman United  -vs-  Cwmbran Celtic
20:30 Goytre AFC  -vs-  Afan Lido
20:30 Penybont  -vs-  Caerau Ely
20:30 Taffs Well  -vs-  Goytre Utd
20:30 Undy  -vs-  Monmouth
 World Match :: World Cup U17 – Play Offs
18:30 Mali (U17)  -vs-  Ghana (U17)
21:30 USA (U17)  -vs-  England (U17)
 Zambia :: Super League
18:00 Forest Rangers  -vs-  Konkola
19:00 Lumwana Radiants  -vs-  Zanaco
20:00 Buildcon  -vs-  Nakambala Leopards
20:00 Lusaka Dynamos  -vs-  ZESCO
20:00 Nkwazi  -vs-  Nchanga Rangers
20:00 Power Dynamos  -vs-  Nkana
20:00 Real Nakonde  -vs-  City of Lusaka